Laethanta Saoire 22/23 / School holidays 22/23

Cloítear le laethanta caighdeánaithe na Roinne i Scoil Gharbháin. Gan dabht, gheobhadh laethanta inseirbhíse a bheith i gceist chomh maith ach níl a fhios cén dáta ar a mbeidh siad go fóill. Cuirfear tuismitheoirí ar an eolas chomh luath is atá aon dátaí socraithe.

Briseadh Lár Téarma na Samhna

Scoil dúnta 31 Deireadh Fómhair, 1, 2, 3, 4 Mí na Samhna

Scoil ag dúnadh ag 3 a chlog ar an Aoine 28 Deireadh Fómhair agus ag oscailt arís ar an Luan 7 Samhain.

Laethanta Saoire na Nollag

Scoil ag dúnadh ag 12 a chlog ar an gCéadaoin 21 Nollaig agus ag oscailt arís ar an Déardaoin 5 Eanáir

Lá saoire bainc, Feabhra

Scoil dúnta Luan 6 Feabhra

Briseadh Lár Téarma, Feabhra

Scoil dúnta Déardaoin 16 agus Aoine 17 Feabhra

Scoil ag dúnadh ar an gCéadaoin 15 Feabhra ag 3 a chlog agus ag oscailt arís ar an Luan 20 Feabhra

Scoil Dúnta ar an Aoine, 17 Márta (Lá ‘le Pádraig)

Laethanta Saoire na Cásca

Scoil dúnta 3 - 14 Aibreán

Scoil ag dúnadh ag 12 a chlog ar an Aoine, 31 Márta agus ag oscailt arís ar an Luan, 17 Aibreán

Saoire Bainc Bhealtaine

Scoil dúnta ar an Luan, 1 Bealtaine

Saoire Bainc Mheithimh

Scoil dúnta ar an Luan, 5 Meitheamh

Laethanta Saoire an tSamhraidh

Scoil ag dúnadh ag a 12 a chlog ar an Luan 16 Meitheamh


We adhere to the Department of Education standardised school year. The school staff may have inservice training days during the school year; these days are not available to us at present. Parents will be notified as soon as any dates have been set.

Halloween Mid-Term Break

School closed 31st October, 1st, 2nd, 3rd, 4th November

The school will close at 3 o’clock on Friday 28th October and reopen on Monday 7th November

Christmas Holidays

The school will close at 12 o’clock on Wednesday, 21st December and reopen on Thursday, 5th January

February Bank Holiday

School closed Monday, 6th February

February Mid-Term Break

The school will close at 3 o’clock on Wednesday 15th February and reopen on Monday 20th February

School closed Thursday 16th and Friday 17th February

School closed on Thursday, 17th March (St. Patrick’s Day)

Easter Holidays

School closed 3rd - 14th April

The school will close at 12 o clock on Friday 31st March and reopen on Monday 17th April

May Bank Holiday

School closed on Monday, 1st May

June Bank Holiday

School closed on Monday, 5th June

Summer Holidays

The school will close at 12 o’clock on Friday, 16th June

Teagmháil linn
Teagmháil / Contact
Scoil Gharbháin,
Clais na Lachan,
Dún na Mainistreach,
Dún Garbhán,
Co Phort Láirge,
Ireland

058 42173


Suíomh / Location
© 2023 Scoil Gharbháin